Kontrola Rodzicielska Urządzeń Mobilnych

Smartfony stały się wszechobecne – nie tylko w naszym życiu, lecz również u naszych pociech. Często rodzice dają swoim dzieciom telefony w zastępstwie zabawki, włączając gry czy odtwarzając bajki. Nic więc dziwnego, że zaznajamiają się one z tego typu sprzętem niezwykle szybko. Nie ma w tym nic złego, dopóki nie pomyśli się o połączeniach wykonywanych za horrendalne sumy, złośliwych oprogramowaniach czy cyberprzemocy. 

Z pomocą przychodzą nam jednak aplikacje na system Android, które pomagają chronić dzieci przed negatywnymi skutkami korzystania z telefonu.

Chroń Dzieci w Sieci

Zaczynamy od aplikacji powstałej we współpracy z siecią Orange. Pozwala ona głównie na kontrolę wyświetlanych treści przez najmłodszych. „Zakazane” strony internetowe nie tylko nie będą mogły zostać uruchomione, lecz także nie pojawią się w wyszukiwarkach. Rodzice mogą też nadzorować instalowane aplikacje oraz ustalać czas korzystania z internetu. Koszt takiego abonamentu wynosi 6,99 zł miesięcznie i jest dostępny wyłącznie dla użytkowników sieci Orange.

 

Screen Time Parental Control

Ta bezpłatna aplikacja sprawdzi się świetnie dla rodziców dzieci, które zbyt długo korzystają z telefonu. Jest ona łatwa w obsłudze, intuicyjna i skupia się tylko na jednym zadaniu, nie zasypując nas mnóstwem innych opcji. Rodzic może wybrać godziny, w których dziecko może korzystać z danych aplikacji lub po prostu wprowadzić limit czasowy. Screen Time Parent Control zapisuje również wszystkie strony internetowe, które odwiedza nasza pociecha. Mimo iż podstawowa wersja jest bezpłatna, nie znajdziemy tam bannerów reklamowych.

Parental Control Board

To doskonała opcja dla rodziców, którzy chcą mieć pełną kontrolę nad poczynaniami swoich dzieci i są dobrze zaznajomieni z nowoczesną technologią. Aplikacja pozwala m.in. na wprowadzenie limitów czasowych, blokadę witryn pornograficznych, kontrolę wiadomości tekstowych i nawiązywanych połączeń. Rodzic ma również możliwość sprawdzenia, gdzie aktualnie znajduje się jego pociecha. Mimo wielu możliwości oprogramowania, jest ono przejrzyste i wygodne w obsłudze. 

Kids Place

Jest to typ aplikacji, która funkcjonuje jako launcher. Kids Place oferuje rodzicom mnóstwo przydatnych funkcji, np. blokowanie dostępu do wybranych aplikacji czy także połączeń wychodzących i wiadomości tekstowych. Dorośli mogą też wprowadzać limity czasowe na aplikacje, jak również samo urządzenie. Panel z ustawieniami chroniony jest kodem PIN. Podstawowa wersja aplikacji jest darmowa, a wyświetlane reklamy nie przeszkadzają w jej użytkowaniu.

Kids Zone Parental Control

To niezwykle domyślna i łatwa w obsłudze aplikacja, która posiada kilka ciekawych funkcji. Świetnie sprawdzi się dla rodziców nieobeznanych w świecie techniki, a zależy im na bezpieczeństwie dziecka. Kids Zone Parental Control kontroluje uruchomione aplikacje, automatycznie wyłączając te zakazane przez dorosłego. Przy pomocy tego oprogramowania możemy również zablokować reklamy, połączenia wychodzące, wiadomości tekstowe oraz systemowe ustawienia telefonu. Istnieje także możliwość wyłączenia ekranu czy dostępu do internetu po upływie określonego czasu.

Google Family Link

Również dobrze nam znane Google wychodzi naprzeciw potrzebom rodziców. Aplikacja działa wyłącznie tam, gdzie jest zainstalowana – rodzic powinien zarejestrować dla dziecka osobne konto o ograniczonych możliwościach, podczas gdy on sam zostanie administratorem. Google Family Link umożliwia m.in. blokowanie pobierania aplikacji oraz ustalanie limitów czasowych. Dodatkowo rodzic może kontrolować całe urządzenie w sposób zdalny. 

Dodaj komentarz