Negatywne strony Internetu

O plusach korzystania z Internetu nie trzeba nikogo przekonywać. Internet dzięki swoim licznym zaletom bardzo ułatwia codzienne życie. Jednak nic nie jest bez wad to co posiada strony pozytywne posiada też negatywne i nie inaczej jest w przypadku Internetu.

Minusy Internetu

Kilka minusów jakie posiada Internet:

Oszustwa Internetowe

Z cała pewnością do negatywnych stron można zaliczyć różne oszustwa internetowe np. na aukcjach internetowych można kupić jakiś nie tani przedmiot przez Internet, który nigdy do nas nie dotrze, a potem okaże się, że strona była zwykłym oszustwem próbującym naciągnąć naiwnych na zakupy internetowe i niestety nie są to rzadkie przypadki.

Wirusy

Groźne wirusy, które mogą uszkodzić nasz sprzęt. W Internecie panuje praktycznie nieograniczona wolność, każdy może dodać co chce między innymi plik z wirusem i napisać, że to jakiś popularny i pożądany plik, a ludzie się na to nabiorą. Popularne są też wirusy, które blokują nam komputer i każą sobie płacić lub podszywające się pod policję i wyświetlające komunikat, że za odblokowanie komputera trzeba zapłacić mandat. Są ludzie, którzy się na to nabierają, oczywiście nawet po przelaniu środków na podane konto komputer i tak musi iść do naprawy, bo wirus nie zniknie.

Włamania na konta bankowe

Jednym z popularniejszych przestępstw internetowych są włamania na konta bankowe czy wykradanie danych z różnych stron. Jest to poważny problem, dlatego banki cały czas wprowadzają nowe zabezpieczenia. Wprawdzie Polska nie należy do czołówki w kradzieży kont, ale problem u nas również występuje.

Niebezpieczne strony www

Problemem są również strony i filmy, których albo wcale nie powinno być, albo powinny być tylko dla widzów dorosłych tym czasem na stronach oznaczonych jako dorosłe wystarczy kliknąć, że ma się 18 lat i przeglądać stronę np. porno do woli. Jeszcze gorsze są filmy, gdzie pokazuje się publiczne egzekucje, zabójstwa itp. One również są łatwo dostępne dla każdego wystarczy znać odpowiednie strony.

Piractwo

Piractwo to kolejna negatywna strona Internetu, jednak czy to wada czy zaleta zależy od punktu widzenia. Z punktu widzenia przeciętnego człowieka jest to zaleta Internetu, nie musi on kupować gry czy filmu wystarczy, że wejdzie na odpowiednią stronę i pobierze interesujący go plik za darmo. Z punktu widzenia twórców filmów, gier czy muzyki jest to jedna z największych wad Internetu. Choć nie do końca można się zgodzić z ich stanowiskiem, że skoro film czy gra były pobrane na przykład 6 milionów razy to ponieśli taką stratę, ponieważ więcej niż połowa z osób, które pobrały dany plik nie kupiłaby go i nie zwracała na niego uwagi, gdyby nie był dostępny za darmo.

Uzależnienie od portali społecznościowych

Kolejnym problemem jest uzależnienie od portali społecznościowych oraz gier multiplayer. Jest to coraz poważniejszy problem, wielu młodych ludzi nie wyobraża sobie codziennego życia bez facebooka czy kilkugodzinnej dawki z gry. Skoro o grach mowa to problemem dla graczy są kradzieże kont, do których nie raz gracze „władowali” nie małe realne pieniądze oraz poświęcili czas, aby dopieścić swoją postać.

Hejt

Jednym z największych problemów w Internecie jest hejt. Jest to bardzo częsty problem, którego nie można lekceważyć, ponieważ mieszanie kogoś z błotem już niejednokrotnie zakończyło się depresją, a nawet udaną próbą samobójczą. Wielu ludzi w Internecie, albo dla żartu, albo po prostu chce się na kimś wyżyć i krytykuje wszystko. Czasami na jedną osobę przypada nawet kilkanaście, kilkadziesiąt lub kilkaset hejterów, ktoś o słabej psychice po prostu tego nie wytrzymuje, a zdarza się, że dochodzą do tego problemy w świecie realnych i taka osoba nie ma gdzie uciec od swoich problemów, wówczas decyduje się na najgorszy krok.

Internet to cała paleta zalet, które niewątpliwe ułatwiają i umilają życie, jednak to także wady, które jak widać mogą poważnie namieszać w codziennym życiu lub nawet być przyczyną jego zakończenia.

Dodaj komentarz