Telewizja a Internet

Ręce piszące na klawiaturze laptopa położonego na stole

Telewizja główny środek przekazu i rozrywki w gospodarstwach domowych w drugiej połowie XX wieku, a także na początku XXI wieku. Miejsce, w którym ludzie odnajdywali nie tylko rozrywkę, ale również czerpali z niego wiedzę i uzyskiwali informacje. Oglądanie telewizji było nie tylko metodą na walkę z nudą, ale również sposobem na miłe spędzanie czasu w rodzinnym gronie. Wraz z rozwojem telewizji pojawiało się coraz więcej kanałów oraz programów, które trafiały do coraz większej grupy odbiorców. Liczne kanały tematyczne sprawiały, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Rozwój Internetu

Wraz z rozwojem technologii zaczął rozwijać się internet. Rozwój internetu spowodował spadek znaczenia telewizji. Internet mający wszystkie zalety telewizji oraz dodatkowe zalety takie jak możliwość komunikowania się między ludźmi, łatwiejszy dostęp do wszelkiego rodzaju informacji, możliwość planowania wyjazdu, czy przyjęcia a także robienia zakupów nie wychodząc z domu. Internet to również możliwość oglądania wybranych seriali, filmów czy programów wtedy kiedy ma się na to czas i ochotę. Jest to środek przekazu szczególnie popularny wśród młodych ludzi, gdzie mogą spędzić miło czas ( gry komputerowe, media społecznościowe). Internet to również miejsce poznawania świata, poznawani nowych ludzi oraz poszerzania wiedzy.

Internet i TV – najpopularniejsze środki przekazu

Dzisiaj oba rodzaje mediów są najpopularniejszymi środkami przekazu, ale z biegiem lat można dostrzec, że internet wypiera telewizji i staje się tym najważniejszym. Dostrzegły to liczne firmy, a nawet telewizje, które wiążą się z internetem, dla których internet stał się miejscem w którym mogą rozwijać swoją działalność.

Pilot w ręku na tle telewizora

Dodaj komentarz