Transfer o prędkości 2600 mb/s?

router z zabezpieczeniami

 

Nowy router od Asusa cechuje się nie tylko futurystycznym wyglądem, lecz również wyjątkową szybkością transferu.

Został on niedawno zaprezentowany na targach komputrex, które przybliżyły wiele innowacyjnych produktów z branży technologicznej.

Omawiany router został wyposażony w funkcje celujące w zarówno w optymalną jego funkcjonalność, jak i bezpieczeństwo użytkownika.

 

Jak sobie wyobrażasz router?

Jeżeli wpiszemy ten termin w wyszukiwarce obrazów, to naszym oczom ukażą się rozmaite czarne pudełka – niski prostokąt, anteny, migające diody oraz wejścia w tylnej jego części.

Asus odważył się przełamać ten stereotyp poprzez wykreowanie nowego designu o niecodziennej, niespotykanej dotąd stylistyce.

router ze wsparciem alexy

Asus Blue Cave to router o rozmiarach 160 x 160 x 80 mm oraz o wadze 800 g.

Wyposażenie:

USB 3.0

4x gigabitowe RJ45 LAN-u

1x gigabitowy RJ45 WAN-u

cztery wbudowane anteny

256 MB pamięci RAM

128 MB pamięci flash

pakiet AiProtection (ochrona urządzeń połączonych z siecią). Asus promuje Blue Cave jako pierwsze urządzenie o charakterze konsumenckim, które cechuje się biznesową klasą zabezpieczeń – nie tylko WPA oraz WPA2, lecz właśnie AiProtection, czyli między innymi wbudowany firewall, a także dodatkowe poziomy zabezpieczeń

kompatybilność z Alexą i protokołem IFTTT

możliwość swobodnego strumieniowania 4k

obsługa smart TV oraz konsol

 

Router jest dwuzakresowy, zaś transmisja danych przypada na częstotliwościach:

5 GHz – 1834 MB/s
2,4 GHz – 800 MB/s

 

Konfiguracja urządzenia może zostać przeprowadzona nawet przy pomocy urządzenia mobilnego, którym można również weryfikować status dotyczący łączności oraz podłączonych do routera urządzeń.

O ile cena ma wynosić około 180 USD, to dokładna data premiery routera nie jest jeszcze znana.

Patrząc na współczesny rozwój technologii, nie sposób nie zastanowić się, jakie jeszcze innowacje przyjdzie nam poznać poprzez zarówno samego Asusa, jak i również innych firm z tej branży.

Dodaj komentarz