Zalety Bankowości Online

Wraz z gwałtownym rozwojem technologicznym, na każdym kroku spotykamy się z nowoczesnymi rozwiązaniami, które znacznie ułatwiają nasze życie – również w przypadku banków. Każdy z nich zawiera w swoich usługach tak zwaną bankowość online czy e-bankowość. Co to tak naprawdę znaczy? Ile osób korzysta z tego typu usług? Jakie są tego zalety? Wyjaśniamy wszystko w poniższym artykule.

Czym jest bankowość online?

To tak naprawdę wszystkie operacje, jakie można wykonać w banku – tyle że w sposób elektroniczny. W obrębie e-bankowości znajdziemy też inne pojęcia, które warto wyjaśnić. E-lending umożliwia branie pożyczek czy kredytów; tutaj również możemy spotkać się z zabezpieczeniami, by ustalić wiarygodność klienta. E-billing to określenie na mobilne zarządzanie rachunkami bankowymi wraz z prostymi operacjami bankowymi. Natomiast e-cash to nic innego, niż pieniądz elektroniczny. Dzięki nim dokonujemy wszelkich płatności w sposób zdalny.

Statystyki

W 2014 roku Światowe Badanie Klientów Banków dowiodło, że 36% użytkowników bankowości online korzysta z mobilnych usług regularnie. Spośród tych osób 56% klientów dokonuje operacji na e-koncie raz dziennie, a 41% – raz w tygodniu. Od tego czasu wiele banków poszerzyło usługi związane z e-bankowością, tak więc ilość „e-klientów” z pewnością wzrosła. Co za tym idzie – coraz więcej osób korzysta z bankowości online i jest z niej zadowolona.

 

Zalety bankowości online

Jakie są konkretne powody, dla których tak chętnie i często korzystamy z możliwości, jakie daje nam bankowość elektroniczna? Chociaż technologia ciągle się rozwija, dział finansów niezmiennie stawia na bezpieczeństwo i wygodę klienta. Dlatego więc e-bankowość przynosi użytkownikom wiele korzyści.

NIEZALEŻNOŚĆ

Dzięki elektronicznej bankowości sami jesteśmy w stanie kontrolować swoje finanse, zarządzać rachunkami czy wykonywać najprostsze operacje. Mamy stały dostęp do naszego konta, tak więc możemy korzystać z usług banku o każdej porze, w każdym miejscu świata.

MOBILNOŚĆ

Niemal każdy bank oferuje swoim klientom specjalnie stworzone aplikacje na smartfony, aby wszystkie czynności związane z e-bankowością dało się wykonywać nawet w czasie podróży. Jest to niezwykle wygodna opcja dla ludzi, którzy nie lubią czekać w kolejkach. Dzięki zdalnym operacjom bankowym oszczędzamy również znaczną ilość czasu.

BOGATA OFERTA

Nowoczesna bankowość to bezpośrednie źródło informacji o potrzebach i oczekiwaniach klientów. Dzięki niej poszczególne instytucje gromadzą istotne informacje, przygotowując unikalne oferty. Warto również dodać, że wszystkie elektroniczne operacje wykonuje się w banalnie łatwy sposób.

OBSŁUGA KLIENTA

Kontakt z klientem drogą elektroniczną pozwala na szybkie rozpoznanie problemu, jak również jego rozwiązanie. Dzięki tego typu kontaktowi jeszcze łatwiej jest gromadzić informacje o wszelkiego rodzaju problemach, co skutkuje przyspieszonym usuwaniem różnych usterek.

INNOWACJE

Najnowsze rozwiązania technologiczne pozwalają na jeszcze szybsze i łatwiejsze korzystanie z usług bankowych. Możliwość wzięcia szybkiej pożyczki bez wychodzenia z domu przez smartfona już dzisiaj nikogo nie dziwi, a dzięki specjalnym aplikacjom możemy obsługiwać swoje konto wyłącznie przy pomocy głosu. Ciekawym i niezwykle wygodnym rozwiązaniem są także fotoprzelewy – wysyłamy tylko zdjęcie faktury, a system samodzielnie odczyta wszystkie dane.

Dodaj komentarz